Pokračuje proces blahorečenia zakladateľa hnutia Spoločenstvo a Oslobodenie
V Ríme sa uskutoční prvé verejné zasadnutie milánskeho arcibiskupa Mons. Maria Delphiniho v rámci svedeckej fázy procesu blahorečenia a kanonizácie Božieho služobníka pátra Luigiho Giussaniho.

Kardinál Josef Ratzinger, neskorší pápež Benedikt XVI. by mal 97 rokov
Kardinál Josef Ratzinger, neskorší pápež Benedikt XVI. by mal dnes 97 rokov. Narodil sa 16. apríla 1927 v Marktl am Inn v nemeckom Bavorsku. V rokoch 2005 až 2013 bol pápežom Katolíckej cirkvi.

V Košiciach bude ekumenický koncert pre ukrajinské polosiroty a vdovy
Vystúpia Zbor a orchester sv. Cecílie pod vedením dirigenta Viliama Gurbaľa, Spevácky zbor Chorus Comenianus pod vedením dirigentky Alenky Csajkovej a ukrajinská umelkyňa Mila Medvedovská.

Arcibiskup Maxim prijal prešovského primátora a poslancov mesta Prešov
Prešovský arcibiskup metropolita Jonáš Maxim prijal v pondelok 15. apríla na Gréckokatolíckom arcibiskupskom úrade v Prešove prešovského primátora Františka Oľhu a poslancov mesta Prešov.

Svetová únia katolíckych organizácií pozýva ženy k Rozhovorom v duchu
Svetová únia katolíckych ženských organizácií (WUCWO) pripravuje v spolupráci so Svetovým ženským observatóriom (WWO) a Ignatian Encounter Ministry online stretnutie s názvom Rozhovory v Duchu.

Katedrála Notre-Dame v Paríži bude po piatich rokoch opäť otvorená
Pred piatimi rokmi, 15. apríla 2019, bol Paríž svedkom tragédie, keď katedrálu Notre-Dame zachvátili plamene. Parížsky arcibiskup Laurent Ulrich oznámil jej znovuotvorenie na december 2024.

V Michalovciach obnovili prehliadku zborov bl. Metoda Dominika Trčku
V Mestskom kultúrnom stredisku sa v nedeľu 14. apríla uskutočnil 11. ročník Prehliadky detských a mládežníckych zborov Košickej eparchie blaženého hieromučeníka Metoda Dominika Trčku.

Drobné divadlo z Granč-Petroviec pripravilo muzikál Príbeh Veľkej noci 
Ochotnícki herci a speváci z Drobného divadla z farnosti Granč-Petrovce pripravili v spolupráci s hudobnou skupinou Frontman muzikál Príbeh Veľkej noci. Uviedli ho na viacerých miestach.

Pápež František: Ježiš zvíťazil nad zlom, urobil z kríža most k vzkrieseniu
„Pozdvihni k nemu každý deň svoje ruky, aby si ho chválil a velebil; volaj k nemu o nádejach svojho srdca, zver mu svoje tajomstvá. Boh miluje túto živú, konkrétnu modlitbu vychádzajúcu zo srdca.“

Bolívijská cirkev je znepokojená veľkým počtom nezvestných detí
Podľa Katolíckej cirkvi v Bolívii sa každoročne stratí približne 800 až 1 000 detí a mladých ľudí. Podľa Bolívijskej biskupskej konferencie je hlavnou príčinou organizovaný zločin.

Rehoľníci boli na púti v najvýznamnejšej mariánskej svätyni v Maďarsku
Na púti, ktorú od roku 2015 organizuje Úrad maďarských konferencií rehoľných predstavených, celebroval bohoslužbu emeritný biskup Antal Majnek.

V Košiciach budú pokračovať v cykle Návrat k Newmanovej Idei univerzity
Centrum pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta v Košiciach pokračuje v cykle Návrat k Newmanovej Idei univerzity témou Starostlivosť o dušu v perspektívach psychoterapie.

Cirkev v Latinskej Amerike znepokojuje rastúca epidémia horúčky dengue
Vo viacerých krajinách regiónu, ako napríklad v Brazílii, Paraguaji, Peru a Argentíne, je v súčasnosti v platnosti výnimočný stav z dôvodu explodujúceho počtu prípadov nakazenia týmto vírusom, a to i v karibských štátoch.

Kard. Pizzaballa zrušil svoju cestu do Ríma kvôli situácii na Blízkom východe
Latinský patriarcha Jeruzalema kardinál Pierbattista Pizzaballa zrušil svoju plánovanú cestu do Ríma kvôli súčasnej situácii na Blízkom východe. V pondelok si tam mal prevziať svoj titulárny kostol Sant'Onofrio.

V Košiciach bude 6. letná akadémia mladých. Témou je Chaos a poriadok
Centrum pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta v spolupráci s rehoľou sv. Augustína pripravuje po šiestykrát Letnú akadémiu mladých. Témou je Chaos a poriadok.

Innsbrucká diecéza oslávi v Dóme svätého Jakuba 60. výročie svojho vzniku
Innsbrucká diecéza oslávi slávnostnou bohoslužbou v Dóme svätého Jakuba v krajinskom hlavnom meste 60. výročie svojho vzniku. Bohoslužbe bude predsedať 28. apríla o 10:00 biskup Hermann Glettler.

Vyše tridsiatka delegátov zo siedmich území na celoslovenskej rade eRka
Na stretnutí sa zúčastnilo 33 delegátov zo všetkých siedmich území a pozvaní hostia. Program zahŕňal aktivity k téme celoslovenskej rady eRko, aké chceme. Na stretnutí sa zúčastnil aj redaktor Rádia LUMEN Boris Kollár.

Uplynulo 70 rokov od smrti Alfonza Paulena, pripomenuli to v Šenkviciach
Počas víkendu si veriaci v Šenkviciach pri Pezinku pripomenuli 70. výročie smrti Božieho služobníka Alfonza Paulena. Spolu s Titusom Zemanom pomáhal kňazom utiecť do zahraničia počas komunistického režimu.

Biskup z diecézy Eisenstadt povzbudil veriacich v bratislavskom Čunove
Biskup rakúskej diecézy Eisenstadt Mons. Ägidius Zsifkovics prišiel povzbudiť v pondelok 15. apríla veriacich do farského kostola svätého Michala Archanjela v bratislavskom Čunove.

Vo veľkonočnom období máme znova príležitosť stretnúť sa pri bl. Zdenke
Milosrdné sestry Svätého kríža pozývajú sláviť svätú omšu ku cti blahoslavenej Zdenky Schelingovej v Kostole Povýšenia svätého Kríža v Podunajských Biskupiciach. Uskutoční sa v 27. apríla 2024 o 17:00.