Cirkev bude mať nových svätých, vrátane talianskeho tínedžera Carla Acutisa
Pápež František pri stretnutí s prefektom Dikastéria pre kauzy svätých vo štvrtok 23. mája schválil dekréty týkajúce sa zázraku na príhovor dvoch osobností.

V Primaciálnom paláci v Bratislave sa konala ženská katolícka konferencia
V Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave sa konal tretí ročník ženskej katolíckej konferencie. Za tohtoročnú tému si organizátori zvolili jednoduché slovo Ľúbim.

V Spojených štátoch sa koná jedna z najväčších eucharistických pútí v histórii
Spojených štátoch amerických sa koná jedna z najväčších eucharistických pútí v histórii. Dôvod, prečo sa 23 mladých ľudí vydalo na dvojmesačnú púť, je jasný - Eucharistia. Každá trasa sa skončí v Indianapolise na prvom Národnom eucharistickom kongrese po 83 rokoch, ktorý sa zameriava na obnovu Cirkvi v Amerike.

Kard. Pierbattista Pizzaballa prvýkrát po siedmich mesiacoch navštívil Gazu
Kardinál Pierbattista Pizzaballa prvýkrát po siedmich mesiacoch eskalujúceho konfliktu navštívil Gazu. Doteraz tak nemohol urobiť kvôli obmedzeniam vo vojnovej zóne. Prítomným katolíkom odovzdal posolstvo nádeje, podpory a solidarity.

Informácia pre médiá: Akreditácia na návštevu Ad limina apostolorum
V dňoch 2. – 8. júna 2024 sa uskutoční návšteva slovenských biskupov Ad limina apostolorum v Ríme a Vatikáne. TK KBS pri tejto príležitosti informuje médiá, že na sledovanie návštevy je nutná AKREDITÁCIA.

Na kongrese o službe mladým pri Ríme sú aj dvaja zástupcovia zo Slovenska
Dikastérium pre rodinu, laikov a život organizuje v dňoch 22. – 25. mája 2024 Medzinárodný kongres o službe mladým s podtitulom Nové štýly vedenia mládežníckej a synodálnej služby. Koná sa neďaleko Ríma.

Ocenili víťazov súťažé Biblia očami detí a Východní svätí pre súčasnosť
V priestoroch Gréckokatolíckeho arcibiskupstva v Prešove sa vo štvrtok zišli víťazi archieparchiálneho a metropolitného kola výtvarných súťaží. Výhercovia si prebrali diplomy a vecné ceny z rúk vladyku Jonáša Maxima, arcibiskupa metropolitu Prešovskej archieparchie.

Slávime sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho a večného kňaza
Vo štvrtok po slávnosti Zoslania Ducha Svätého sa v Katolíckej cirkvi slávi sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho a večného kňaza. Tento sviatok sa začal sláviť najprv v Španielsku. Dnes už svätý pápež Pavol VI. ho oficiálne povolil sláviť v španielskych diecézach v roku 1970.

Saleziáni Don Bosca pripravili v Košiciach konferenciu s názvom Kompakt
Saleziáni Don Bosca pripravili v Košiciach konferenciu s názvom Kompakt. V priestoroch Tabačky sa viacerí rečníci zamýšľali o výchove a vzdelávaní.

V Bazilike svätého Eugena v Ríme vysvätia 25 novokňazov za Opus Dei
V Bazilike svätého Eugena v Ríme vysvätia v sobotu 25. mája 2024 – 25 novokňazov za Opus Dei. Hlavným svätiteľom bude Mons. Paul Toshihiro Sakai, pomocný biskup Osaka-Takamatsu (Japonsko).

Predseda KBS slávil omšu za pokoj: Obnova človeka začína obnovou srdca i ducha
Predseda Konferencie biskupov Slovenska, košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober slávil v stredu v košickej Katedrále sv. Alžbety svätú omšu za uzdravenie premiéra a pokoj v celej krajine.

Tím Základnej školy z Plavnice vyhral XI. ročník vedomostnej misijnej súťaže
Súťažný tím zo Základnej školy z Plavnice vyhral XI. ročník vedomostnej misijnej súťaže starších žiakov základných škôl v Košickej arcidiecéze, ktorú zorganizovali v deň blahorečenia Paulíny-Márie Jaricotovej.

Priaznivci Hnutia Laudato si’ v Čechách a na Slovensku sa stretnú opäť online
Od 19. do 26. mája sa koná Týždeň Laudato si’. Témou sú Semienka nádeje a mottom je citát z exhortácie Laudate Deum, 70 Bez kultúrnych zmien niet trvalých zmien a bez osobných zmien niet kultúrnych zmien.

Pápež delegácii Kresťanskej rady z Hongkongu: Vaša návšteva je mi útechou
Ešte pred generálnou audienciou prijal pápež František delegáciu Kresťanskej rady z Hongkongu. Poďakoval im za návštevu, ktorá je mu „skutočnou útechou“, keď vidí „kresťanských bratov a sestry zjednotených“.

Svätý Otec: Modlime sa za povolania, ktorých je v Taliansku nedostatok
Na záver generálnej audiencie v stredu 22. mája pápež František v pozdrave veriacim v rôznych jazykoch opäť vyzval na pokoj v krajinách, kde je vojna. Pozval k modlitbe za mier a tiež za povolania k zasvätenému životu.

Posolstvo Svätého Otca sympóziu v Toronte: Eutanázia je zlyhanie lásky
Svätý Otec napísal posolstvo účastníkom Medzinárodného medzináboženského sympózia o paliatívnej starostlivosti na tému Na ceste k rozprávaniu o nádeji, ktoré prebieha od 21. do 22. mája v Toronte.

Vo Vatikáne predstavili 53. medzinárodný eucharistický kongres v Ekvádore
Vo vatikánskom tlačovom stredisku sa uskutočnila prezentácia 53. medzinárodného eucharistického kongresu. Uskutoční sa v ekvádorskom hlavnom meste Quito od 8. do 15. septembra 2024.

Katechéza Svätého Otca Františka o nerestiach a čnostiach (21): Pokora
V poslednej katechéze cyklu o nerestiach a čnostiach pápež František hovoril o pokore, „veľkej protivníčke“ pýchy. Pokora „nás zachraňuje pred Zlým a pred nebezpečenstvom, že sa staneme jeho komplicmi.“

Pápež František k výročiu Čínskeho koncilu: Aj my hľaďme do budúcnosti
Na Pápežskej univerzite Urbaniana sa konala konferencia pri príležitosti 100. výročia koncilu „Concilium Sinense“, prvého a zatiaľ jediného koncilu Katolíckej cirkvi v Číne, ktorý sa konal v Šanghaji v roku 1924.

Čaputová a Pellegrini vyzdvihli úlohu cirkví zmierňovať napätie v spoločnosti
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a zvolený prezident Peter Pellegrini sa stretli so zástupcami cirkví a náboženských spoločností s cieľom prispieť k upokojeniu atmosféry po minulotýždňovom útoku na premiéra Roberta Fica.