Miništrantský kvíz

Vitaj ;)

Spustil si si miništranstský kvíz, ktorý je určený začínajúcim miništrantom. Čaká ťa v ňom 75 otázok a úloh.

Má ti pomôcť naučiť sa tie najzákladnejšie veci, ktoré budeš pri miništrovaní potrebovať. Najviac sa pomocou neho naučíš, ak budeš odpovede poctivo vypisovať. Až keď si už nebudeš vedieť dať rady so správnou odpoveďou, skús si pomôcť Nápovedou.

Vľavo (alebo ak sa kvízuješ cez mobil - tak hore) sú modré okrúhle tlačítka. Tie predstavujú jednotlivé okruhy, v ktorých sa môžeš otestovať:

  • → Liturgické predmety (to, čo najčastejšie používame pri liturgii)
  • → Liturgické oblečenie (kňaza, miništranta)
  • → Liturgický priestor (súčasti kostola, prezbytéria)
  • → Príprava na svätú omšu (knihy, kalich, ostatné)
  • → Územné celky Cirkvi a jej predstavitelia

To zelené tlačítko slúži na prihlásenie. Ak si tu prvý krát, zaregistruj sa! Potom sa ti pri každom odhlásení uloží level toho okruhu, z ktorého sa budeš odhlasovať. Pri ďalšom prihlásení, tak budeš pohodlne pokračovať v otázkach naposledy opusteného okruhu. Navyše budeš mať stále odomknuté všetky vyriešené levely v jednotlivých okruhoch a pri správnych odpovediach si budeš môcť prečítať doplňujúce, alebo vysvetľujúce poznámky (prípadne sa ti zobrazia nejaké skryté obrázky).
Ak budeš kvízovať bez prihlásenia, budeš musieť ísť vždy od samého začiatku a prídeš o spomínané poznámky, či obrázky...

Po otvorení vybraného okruhu sa tieto tlačítka zmenia na číselné a to bude znamenať, že daný okruh má XY levelov. Je dobré prejsť si všetky a občas sa k tomuto kvízu vrátiť, aby si si to všetko pripomenul ;)

Ak ti chýbajú vedomosti, preštuduj si najskôr Príručku miništranta.

Nápoveda

Tu nájdeš - ak to bude naozaj potrebné - malú nápovedu pre jednotlivé úlohy.

Inokedy sa tu objaví nejaký pomocný obrázok, alebo text.